Projektai
Kviečiu prisijungti prie mano kuriamų projektų.
Apie naujausius projektus informuoju socialinėje erdvėje.
52 - jų savaičių pinigų taupymo iššūkis
2023 m. kovo 1 dieną paskelbiau projektą: 52 savaičių pinigų taupymo iššūkis.
Kodėl toks ilgas terminas?
Įpročiui suformuoti reikalingas laikas. 52 savaitės arba vieneri metai – optimalus laiko tarpas suformuoti įprotį atsidėti pinigų savo svajonei. Kai įprotis bus suformuotas, darysime tai automatiškai.
Neatsidėkim pinigų juodai dienai. Jei kaupsim juodai dienai – jos ir sulauksime. Jei kaupsime svajonei – svajonei ir panaudosime
Ar teko Tau kada nors išėjus iš namų, sunerimti – ar užrakinau duris? Grįžti – durys užrakintos.
Tai įpročio galia
Kaip tai vyksta:
Pirmą savaitę į taupyklę ar atskirą banko sąskaitą atsidedame 1 eurą.
Antrą savaitę – 2 eurus.
52-ą savaitę atsidėsim 52 eurus ir savo sąskaitoje/taupyklėje 2024-02-28 d. turėsime 1378 eurus
Ar tęsi kelionę toliau, priklausys nuo Tavęs. Bet suformuotas įprotis atsidėti pinigų bus išlikęs ir neabejoju – kelionę tęsi toliau.
Facebook yra sukurta grupė „52-jų savaičių pinigų tausojimo iššūkis su Finansų baba“, kurios nariams kiekvieną savaitę primenu – atsidėti pinigų.
Manau, ilgainiui mano priminimų jau nebereiks.
Taisyklė "50-30-20"
Taisyklė „50-30-20” yra finansinio valdymo principas, kuriuo siekiama optimaliai paskirstyti pajamas. Ši taisyklė rekomenduoja šias proporcijas:
50% pajamų skirti pagrindinėms išlaidoms ir būtiniausiems gyvenimo poreikiams, pavyzdžiui, būstui, maistui, transportui ir komunalinėms paslaugoms.
30% pajamų skirti asmeniniams norams ir gyvenimo kokybei pagerinti, pavyzdžiui, poilsio, pramogų, kelionių, hobio veiklai arba įvairiems pomėgiams.
20% pajamų skirti taupymui arba investavimui į ateitį, pavyzdžiui, pensijai, neatidėliotiniems atvejams, kaip sveikatos problemos arba nepalanki finansinė situacija, arba ilgalaikiams tikslams, tokiems kaip būsto įsigijimas ar vaikų švietimas.
Ši taisyklė suteikia struktūrą ir gaires, kaip protingai valdyti savo finansus, kad būtų užtikrintas stabilumas, gyvenimo kokybė ir finansinė apsauga. Tačiau reikėtų prisiminti, kad kiekvienas žmogus gali pritaikyti šią taisyklę pagal savo individualias aplinkybes ir poreikius.
Pagrindinis dalykas, taikant šią taisyklę praktikoje – prižiūrėti savo išlaidas. Prižiūrint išlaidas, siekiama išvengti spontaniškų pirkinių. Tokiu būdu mažinama išlaidų, skirtų nebūtiniems poreikiams, eilutė.
Esu sukūrusi detalią exel lentelę išlaidų stebėjimui ir su klientu bent mėnesį keliauju kartu išlaidų priežiūros ir pinigų tausojimo keliu.